Latja.lv LJA pētniece Gerda Gaidukova uzsāk pētījumu par bio-polimēru kompozītu vides ietekmes novērtēšanu 3D drukai - Latja.lv
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

LJA pētniece Gerda Gaidukova uzsāk pētījumu par bio-polimēru kompozītu vides ietekmes novērtēšanu 3D drukai

 

 

Pēcdoktorantūras ietvaros LJA pētniece Gerda Gaidukova uzsāk pētījumu par bio-polimēru kompozītu vides ietekmes novērtēšanu 3D drukai un pielietojumam Baltijas jūras reģionā

Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta ietvaros LJA pētniece Gerda Gaidukova veic pētījumu, kura zinātniskais mērķis ir nodrošināt pasākumus, lai novērstu piesārņojumu ar plastmasu. Pētījumā galvenā uzmanība tiek pievērsta augstas kvalitātes bioloģiski noārdāmu bioplastmasu kā fosiliem izejmateriāliem balstītas alternatīvas izzināšanu tehniskajām vajadzībām. 3D druka ir izvēlēta kā ilgtspējīga, bez zudumu tehnoloģiju alternatīva tradicionālajām plastmasas apstrādes metodēm. Tādējādi tiks izstrādāts projekts, kura mērķis ir novērtēt ekonomiskus stimulus nulles plastmasas piesārņojuma risinājumiem Latvijas nacionālajā un Baltijas jūras reģiona līmenī.

Projekta Nr. 1.1.1.2/VIAA/3/19/478 „ Bio-polimēru kompozītu vides ietekmes novērtēšana 3D drukai un pielietojumam Baltijas jūras reģiona jūrniecības nozarē”.

Sadarbības iestāde: VIAA. Projekta ilgums: 36 mēneši. Projekta kopējās izmaksas ir 133 805,88 EUR, no kurām 85 % (113 734,98 EUR) ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.

 

© 2017 - 2023 Latvijas Jūras akadēmija