Latja.lv MareMathics – Inovatīvas matemātikas mācību metodes jūrniecības studentu izglītībā ir noslēdzies - Latja.lv
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

MareMathics – Inovatīvas matemātikas mācību metodes jūrniecības studentu izglītībā ir noslēdzies

Ir noslēdzies Erasmus+ programmas finansētais projekts MareMathics – Inovatīvas matemātikas mācību metodes jūrniecības studentu izglītībā (partnerības līgums Nr. 2019-1-HR01-KA203-061000 no 1.01.2021 līdz 29.06.2022). Projektā piedalījās vairākas augstskolas:

Vadošā organizācija:

        UNIST – FoMS – Splitas universitātes Jūrniecības fakultāte, Horvātija  

Partneraugstskolas:

        Tal Tech (EMERA) – Tallinas Tehnoloģiju universitāte, Jūras akadēmija, Igaunija

        PNA – Polijas Jūras akadēmija, Polija

        LMA – Latvijas Jūras akadēmija, Latvija

Neatkarīgais eksperts:

        Profesors Tonijs Miluns, Horvātija

Projekts tika uzsākts vairāku iemeslu dēļ, konstatējot, ka studentiem ir nepietiekamas matemātikas zināšanas; mācību metodes ir novecojušas; studentiem ir zema motivācija mācīties matemātiku; ievērojami liela daļa studentu uzskata, ka matemātika profesionālajā darbā nav nepieciešama. Tā ir būtiska daļa no iemesliem, kāpēc studentiem ir nepietiekamas  sekmes matemātikas eksāmenos, kā dēļ daļa studentu pamet studijas.

Projekta MareMathics galvenais uzdevums bija izveidot atvērtas pieejas mācību sistēmu un attīstīt inovatīvu praksi mūsdienu digitālajā ērā. Šajā nolūkā tika veidoti studentiem pieejami mācību materiāli, kas noderīgi studijām augstskolā un piemērojami arī vidusskolas matemātikas padziļinātajai programmai. Mācību materiāli tika veidoti, lai tie motivētu jūrniecības studentus, būtu pieejami ikvienam interesentam, kā arī adaptēti mūžizglītības mērķiem. Svarīga pieeja bija arī izveidot atbalsta materiālus augstskolu pasniedzējiem un skolotājiem.

Projekta ietvaros tiek veidota brīvpieejas platforma – mājas lapa, kas tiek uzturēta Splitas universitātē

https://maremathics.pfst.hr

Tajā ir iekļauti mācību materiāli par dažādām augstākās matemātikas, kā arī dažām vidusskolas tēmām – lekciju konspekti, uzdevumu risināšanas piemēri, video klipi un interaktīvas lietotnes. Katra tēma ir papildināta ar reālās dzīves un jūrniecības problēmu piemēriem un to risinājumiem. Mājas lapa ir angļu valodā, bet ir domāts arī par to, lai materiāli būtu arī poļu, igauņu un latviešu valodā. Ir plānots, ka MareMathics mājas lapa arī pēc projekta noslēguma tiks regulāri papildināta ar daudzveidīgiem materiāliem.

© 2017 - 2023 Latvijas Jūras akadēmija