previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Projekts "Jahtu takelāžas un kuģu mehānikas starptautiskā prakse Spānijā"

Šogad starptautiskajā praksē piedalījās 20 audzēkņi. Atlase tika veikta aprēķinot vidējo sekmju rādītāju katram audzēknim, kas pieteicās dalībai projektā.

Audzēkņi strādāja ar jahtu un laivu apkopi un izmantošanu saistītos uzņēmumos, viņiem bija iespēja apgūt burāšanas tehnikas, vadīt motorlaivu, ikdienā bija jāveic jahtu un laivu apkopes darbi. Bija iespēja iepazīties ar jūrniecības uzņēmumu darba organizāciju. Lielākajai daļai audzēkņu šī bija pirmā darba pieredze, daudziem arī pirmais ceļojums ārpus Latvijas.

Pirms došanās uz Spāniju projekta ietvaros tika organizēti spāņu valodas kursi. Ceļa un uzturēšanās izdevumi tiek pilnībā apmaksāti no projekta līdzekļiem, audzēkņi saņem dienas naudu.

Bez darba pienākumiem jauniešiem tika piedāvāta arī plaša kultūras programma – iespēja iepazīties ar Valensijas un tās tuvākās apkārtnes vēstures un kultūras mantojumu, apmeklēt izcilo Valensijas Mākslas, Zinātnes un Okeanogrāfijas muzeju un, protams, arī pavadīt laiku pludmalē.

Visi dalībnieki bija apmierināti ar iespēju piedalīties šādā projektā un atzina iegūto pieredzi par ļoti vērtīgu. Darba vietas izsniegtais apliecinājums, kā arī Europass Mobilitātes dokuments un spāņu valodas apguves sertifikāts paaugstinās jauniešu iespējas konkurēt starptautiskajā darba tirgū.

Arī nākamā gada prakšu projektam ir apstiprināts finansējums. Šoreiz 10 jauniešu grupa dosies uz Spāniju, bet otra 10 jauniešu grupa – uz Angliju.

Projekta vadītāja Nora Ārgale

© 2017 Latvijas Jūras akadēmija