Latja.lv Apturi Covid-19! Pasargā sevi un citus! - Latja.lv
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Apturi Covid-19! Pasargā sevi un citus!

 

Studiju process LJA no 2020.gada 1.septembra tiek plānots klātienē, vienlaikus paredzot iespēju studiju programmu kursu vai moduļu daļas līdz 30% īstenot attālināti.

Tomēr šis ir īpašs laiks, kad jāievēro stingri informēšanas, distancēšanās, higiēnas un personas veselības stāvokļa uzraudzības noteikumi, ar vienu mērķi – apturēt Covid-19.

Ieteikumi drošām studijām:

  • LJA personālam un apmeklētājiem savstarpēji jāievēro 2 metru distance, kur tas iespējams. Ja nepieciešams, atsevišķās LJA telpās tiks marķēta grīda.
  • Regulāri jāmazgā rokas ar siltu ūdeni un ziepēm un/vai jāveic roku dezinfekcija ar speciālo dezinfekcijas līdzekli (kas satur vismaz 70 % etanola);
  • Telpas, īpaši tās, kurās uzturējušies vairāki cilvēki, jāvēdina vismaz 15 minūtes vienu reizi divās stundās. Ja telpā darbojas ventilācijas sistēma, tad jāizmanto to;
  • LJA personālam un apmeklētājiem ierodoties LJA, līdzi jāņem mutes un deguna aizsegi (turpmāk – sejas maskas) un, ja nepieciešams, jālieto tie;
  • Visiem, īpaši LJA personālam ieteicams lejupielādēt un izmantot mobilo lietotni kontaktpersonu noteikšanai un informēšanai “Apturi Covid”.
  • LJA personālam un apmeklētājiem ir aizliegts ierasties un uzturēties LJA telpās, ja viņiem ir vērojamas akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes (iesnas, klepus, elpas trūkums, paaugstināta ķermeņa temperatūra) vai arī ir apstiprināta Covid-19 infekcija, kā arī gadījumos, ja personai noteikta nepieciešamība ievērot pašizolāciju.

Ja akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes personai sākas uzturēšanās laikā LJA telpās, tai ir pienākums tūlīt informēt par to savu tiešo vadītāju (darbiniekiem) vai docētāju/skolotāju (studējošajiem un citiem izglītojamiem) vai arī LJA pārstāvi – kontaktpersonu (apmeklētājiem), uzlikt sejas masku un atstāt LJA telpas. Persona nekavējoties sazinās ar savu ģimenes ārstu, lai saņemtu norādes par tālāko rīcību.

Detalizēti Covid-19 kārtības noteiktumi: lasi un iepazīsties šeit

Rīcība, ja esi inficēts ar COVID- 19 un Rīcība, ja esi COVID -19 slimnieka kontaktpersona  – Šeit

© 2017 - 2021 Latvijas Jūras akadēmija